Αρχική

Καλωσήρθατε στην ιστοσελίδα του 31 Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων!

Αγαπητοί επισκέπτες,

Σας καλωσορίζω στην ιστοσελίδα του 31ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων. Στο διαδικτυακό χώρο του σχολείου μας θα έχετε τη δυνατότητα να γνωρίσετε μέρος του έργου που επιτελείται στο σχολείο και να ενημερωθείτε για θέματα λειτουργίας, σχολικής ζωής και ποικίλες δραστηριότητες. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις που σας παραπέμπουν σε χώρους στο διαδίκτυο με παιχνίδια και δημιουργικές δραστηριότητες.

Σκοπός μας είναι να μοιραστούμε το όραμά μας για ένα ανθρώπινο , δημοκρατικό, χαρούμενο σχολείο όπου όλα τα παιδιά να έχουν ίσες ευκαιρίες μάθησης  και ο αλληλοσεβασμός  μεταξύ των μελών της σχολικής κοινότητας  να είναι τέτοιος που να προάγει την καλλιέργεια και την πολύπλευρη ανάπτυξη των παιδιών μας, στον γνωσιολογικό, στον συναισθηματικό  και στον ψυχοκινητικό τομέα. ( Πατήστε επάνω στον τίτλο του Σχολείου μας με την επωνυμία “Κώστας Βάρναλης” για να περιηγηθείτε στις δραστηριότητες).

Καλή περιήγηση!

Η Διευθύντρια