Ημέρα ατόμων με αναπηρία

Την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου 2019 ο εκπαιδευτικός του τμήματος ένταξης κ. Κώστας Πάνος παρουσίασε σε όλες τις τάξεις στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων βίντεο για την 3η Δεκεμβρίου που έχει καθιερωθεί ως η Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με αναπηρίες. Ομιλίες έγιναν από τον ίδιο εκπαιδευτικό και τη Διευθύντρια του σχολείου. Στη συνέχεια οι μαθητές ανά τμήμα συμμετείχαν σε διάφορες σχετικές δράσεις.

Επίσκεψη στο ΚΠΕ Μουζακίου

Την 13 Νοεμβρίου 2019 τα τμήματα της Ε’ τάξης συμμετείχαν στην “Υλοποίηση προγράμματος περιβαλλοντικής εκπαίδευσης ημερήσιας διάρκειας στο Κ.Π.Ε. Μουζακίου“, συνοδεία των εκπαιδευτικών των τμημάτων του, Πλακιά Φανής, Ρούσσα Ελένης και Μπικοπούλου Μαρίας.

Παρουσίαση χάντμπολ

Την Παρασκευή 1 Νοεμβρίου 2019 και τη Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2019 στο σχολείο μας παραβρέθηκε ο εγκεκριμένος σύμβουλος της Ομοσπονδίας Χειροσφαίρισης Ελλάδος καθηγητής Φυσικής Αγωγής κ. Τρίχας Κωνσταντίνος και παρουσίασε στους μαθητές της Γ’ και Δ’ τάξης αντίστοιχα το άθλημα του Χάντμπολ.

Μαθήματα ΚΑΡΠΑ

Την Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019 και την Τρίτη 22 Οκτωβρίου 2019 οι τάξεις ΣΤ’ και Ε’ αντίστοιχα παρακολούθησαν μαθήματα ΚΑΡΠΑ από την εξειδικευμένη εθελόντρια εκπαιδευτικό Οικονόμου Λαμπρινή του 5ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων.