Εγκαίνια σχολικής βιβλιοθήκης

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Πέμπτης 12 Δεκεμβρίου 2019 τα εγκαίνια της Σχολικής Βιβλιοθήκης του 31ου Δημοτικού Σχολείου Τρικάλων. Η διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και όλο το προσωπικό του σχολείου μας παραβρέθηκε στην όμορφη αυτή εκδήλωση. Χαιρετισμό απηύθυναν ο Αντιδήμαρχος παιδείας και πολιτισμού, Άκης Αναστασίου, ο Αναπληρωτής Διευθυντής Α/θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων, Κωνσταντάκος Γεώργιος, ο πρώην πρόεδρος του ΔΣ Τρικκαίων, Μιχάλης Λάππας, η Προϊσταμένη του τμήματος Παιδείας και Πολιτισμού Βάνα Αντωνιάδου, ο Διευθυντής τμήματος Παιδείας και Πολιτισμού Στέφανος Νταλάσης και η πρόεδρος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων Οικονόμου-Καραγκούνη Κωνσταντίνα. Τη ζεστή εκδήλωση συντόνισε η Διευθύντρια του Σχολείου μας, Ζωή Μπούσια, η οποία αναφέρθηκε στις ενέργειες δημιουργίας της Βιβλιοθήκης και ευχαρίστησε αυτούς που συνέβαλαν στη δημιουργία της. Η εκδήλωση φορτίστηκε συναισθηματικά όταν το λόγο πήρε ο 1ος διευθυντής του 31ου, Πολυχρόνης Νταλάσης (1988-1990). Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ως επίσημη προσκεκλημένη και τιμώμενο πρόσωπο η συγγραφέας Τούλα Τίγκα. Η ξεχωριστή εκδήλωση  έκλεισε με τραγούδια από την χορωδία του ΣΤ1, υπό την καθοδήγηση του Μουσικού μας Γιώργου Αγγελάκη και όμορφα σκετσάκια στα οποία συμμετείχε η ηθοποιός Βίκυ Ιακωβάκη. Ξεχωριστή νότα έδωσε με τα τραγούδια του ο εκπαιδευτικός, Κώστας Πάνος.

Η κοπή της κορδέλας των εγκαινίων
Με τον πρώτο Διευθυντή του σχολείου κ.κ Πολυχρόνη Νταλάση
Η συγγραφέας κυρία Τούλα Τίγκα
Χορωδία του ΣΤ1