Ενημέρωση για τα self test

Αγαπητοί γονείς,
θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε και να σας συγχαρούμε για την υπευθυνότητα που δείξατε με την επανέναρξη της «δια ζώσης» λειτουργίας του σχολείου μας.
Οι μαθητές μας υποβλήθηκαν σε self-tests, τα οποία ήταν αρνητικά και λάβαμε τις υπεύθυνες δηλώσεις ΟΛΩΝ των γονέων.
Μέχρι αύριο Τετάρτη 12/5/2021 πρέπει να προμηθευτείτε από δύο self tests για κάθε μαθητή, ένα για την Τετάρτη κι ένα για την Κυριακή. Την Πέμπτη 13/5/21 κάθε μαθητής θα προσέλθει με νέα δήλωση στο σχολείο. Το ίδιο θα γίνει και τη Δευτέρα 17/5/21, δηλώνοντας το αποτέλεσμα του test της Κυριακής. Για τους μαθητές, εκδίδεται σχολική κάρτα μέσω της πλατφόρμας https://self-testing.gov.gr. Οι μαθητές φέρουν τη σχολική κάρτα μονίμως μαζί τους. Επιδεικνύουν την εκάστοτε κάρτα στους εκπαιδευτικούς την πρώτη ώρα της Δευτέρας και της Πέμπτης .

Σε περίπτωση που κάποιο τεστ βγει θετικό, τότε πρέπει άμεσα να ενημερώσετε το σχολείο και να εφαρμόσετε τις οδηγίες που θα σας δοθούν.