Ώρες προσέλευσης και αναχώρησης των μαθητών του σχολείου μας από Δευτέρα 10/5/2021.

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες προκειμένου να αποφύγουμε τον συγχρωτισμό κατά την προσέλευση και αναχώρηση σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, το σχολείο μας εφαρμόζει δύο ζώνες ωρών για την προσέλευση και αναχώρηση των τμημάτων:

1η Ζώνη 8.00- 13.00 Τμήματα A, Β1, Γ1, Δ1, Ε1 και Στ1

2η Ζώνη 8.15- 13.15 Τμήματα Β2, Γ2, Δ2, Ε2 και ΣΤ2

Τα τμήματα της Ε΄και ΣΤ΄τάξης εισέρχονται και αναχωρούν από την είσοδο που βρίσκεται απέναντι από το 5ο Δημοτικό Σχολείο. Τα υπόλοιπα τμήματα εισέρχονται και αναχωρούν από την κεντρική είσοδο στην οδό Σουλίου.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι το Ωρολόγιο Πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου μας θα είναι το ίδιο που εφαρμόζαμε πριν την εξ αποστάσεως διδασκαλία. Η Πρωινή Ζώνη και το Ολοήμερο λειτουργούν κανονικά από τη Δευτέρα 10/5/2021.

Η είσοδος στην αυλή καθώς και στο σχολικό κτίριο και στο κυλικείο δεν επιτρέπεται . Η επικοινωνία μας στο εξής θα γίνεται είτε τηλεφωνικά είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Σας παρακαλούμε να βοηθήσετε στην προσπάθεια που γίνεται για τον περιορισμό της διάδοσης του κορωνοϊού.

Για την είσοδο των μαθητών και εκπαιδευτικών στο σχολείο απαιτείται η επίδειξη αρνητικού self test.